Relacja z dorocznego spotkania członkiń i członków PTP ISTDP

W dn. 21 marca 2026 r. odbyło się kolejne całodniowe stacjonarne spotkanie naszego Towarzystwa PTP ISTDP.

W programie spotkania, w części klinicznej, Superwizorzy Założycielscy Alicja Zborowska – Gordowy oraz Tomasz Gaj wspólnie poprowadzili superwizję pacjenta, którego zaprezentowała Anna Kobylińska. Ponadto Alicja w przygotowanej przez siebie prezentacji przedstawiła czym dla niej jest superwizja. Tomasz w swojej prezentacji omówił różne rodzaje słuchania psychodynamicznego w psychoterapii a następnie poprowadził część warsztatową, która zakończyła się bardzo ciekawą dyskusją.

Kolejnym, ważnym i bardzo wzruszającym punktem programu było uroczyste wręczenie Certyfikatów Superwizorom Założycielskim PTP ISTDP. Ceremonia ta była zwieńczeniem wielu miesięcy wytężonej zespołowej pracy grupy roboczej nad Standardami oraz uhonorowaniem wieloletniej pracy, doświadczenia klinicznego i wielu lat szkoleń naszych znakomitych koleżanek i kolegów. Jest to doniosły moment nie tylko w historii Towarzystwa ale także w historii rozwoju ISTDP w Polsce.

Dla przypomnienia, Certyfikat Superwizora Założycielskiego otrzymali, w kolejności alfabetycznej:

1. Elżbieta Brodowska
2. Anna Dawidziuk-Łęczycka
3. Tomasz Gaj
4. Martyna Goryniak
5. Leszek Jaworski
6. Renata Komorowska-Pietrzykowska
7. Aneta Mazurkiewicz
8. Agata Piórko
9. Beata Załoga
10. Alicja Zborowska-Gordowy.

W skład Superwizorów Założycielskich Aplikantów weszły następujące osoby:

1. Anna Pezacka-Gumna
2. Paweł Pilich

Jeszcze raz wszystkim bardzo gratulujemy i cieszymy się na dalszą współpracę na rzecz osiągania naszych wspólnych celów!

W kolejnej części spotkania odbyło się Walne Zebranie członkiń i członków PTP ISTDP, podczas którego zostały przedstawione działania Zarządu w minionym 2025 roku. Obok działań merytorycznych, Zarząd przedstawił także sprawozdanie finansowe za miniony rok.

Justyna Pronobis – Szczylik, w imieniu Komisji Rewizyjnej, która pozytywnie zaopiniowała działalność Zarządu, przeczytała raport oraz przedstawiła wniosek o udzielenie absolutorium dla Zarządu. Walne Zebranie Członków udzieliło absolutorium Zarządowi.
Lidia Kulikowska, członkini Zarządu do spraw Badań, przedstawiła aktualny stan naszego pierwszego naukowego projektu badawczego, którego celem jest sprawdzenie skuteczności ISTDP w leczeniu pacjentów ze zdiagnozowaną depresją.

Podczas całego spotkania wspólnie świętowaliśmy rozwój Towarzystwa i cieszyliśmy się sobą nawzajem 🙂